Towarzystwo Okrętowe serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie z autorami książki „Stocznia 3.0. Przemysł pomiędzy państwem a rynkiem” – Zbigniewem Jagniątkowskim i Sławomirem Doburzyńskim, które odbędzie się w środę 13. grudnia br. o godzinie 17:00 w Auli Książnicy Pomorskiej przy ul. Podgórnej 16 w Szczecinie.

Zbigniew Jagniątkowski i Sławomir Doburzyński w książce „Stocznia 3.0. Przemysł pomiędzy państwem a rynkiem poruszają tematykę  teraźniejszości i przyszłości produkcji stoczniowej, która w całym kraju – a w Szczecinie  w szczególności – rodzi ostatnio bardzo duże zainteresowanie.

W niezwykle kompetentny i wszechstronny sposób książka wchodzi w polemikę z często fałszywymi przekonaniami, jakie zakłócają debatę publiczną o stoczni. Co szczególnie istotne, zawiera zbudowane na praktyce stoczniowej i gruntownej znajomości uwarunkowań ekonomicznych koncepcje wsparcia stabilnego wzrostu sektora, który stanowić będzie o ekonomicznej przyszłości miasta. Liczymy na konstruktywną polemikę popartą racjonalnymi argumentami i wolą dążenia do lepszej przyszłości.

Zbigniew Jagniątkowskiprzedsiębiorca, żeglarz, działacz społeczny. Twórca i promotor Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i rozwoju infrastruktury sieci portów i przystani jachtowych łączących Odrę, Jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński i Wybrzeże Bałtyku. Prowadzi firmę zajmującą się produkcją i remontami statków. Animator szczecińskiego środowiska stoczniowego i współpracy firm tego sektora. Założyciel Towarzystwa Okrętowego.

Sławomir Doburzyński – pracownik samorządowy. Członek zespołów tworzących kolejne edycje Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego. Autor książek: „Kultura czyli rozwój. Potencjał, kreatywność i wyzwania województwa zachodniopomorskiego” (2013, wspólnie z Szymonem Różańskim), „Kluczowa dekada. Degradacja, kryzys czy impuls dla samorządu Pomorza Zachodniego?” (2016).

 

Spotkanie otwarte
13.12.2017 (środa)
godz. 17:00
Aula Książnicy Pomorskiej
Szczecin, ul Podgórna 16.